Ką daryti, jei pamečiau arba pavogė vairuotojo teises? Kaip atgauti atimtą vairuotojo pažymėjimą? Apie papildomą vairuotojų mokymą pažeidusiems KET arba praradusiems teisę vairuoti Kada reikia perlaikyti teises? Ar galiu mokytis vairuoti su šeimos nariu, jei man yra atimtos teisės vairuoti transporto priemonę? Jei praradau teises Norvegijoje, ar galiu vairuoti Lietuvoje? Jei praradau teises Lietuvoje, ar galiu išsilaikyti jas kitoje šalyje ir važinėti Lietuvoje? Leistina maksimali alkoholio koncentracija promilėmis vairuojant
0 Comments
Jei pažymėjimą pametėte, jis buvo pavogtas ar tapo netinkamas naudoti (pvz., sulūžo, išbluko), o jo galiojimo laikas dar nebuvo pasibaigęs, jums reikia užsisakyti naują pažymėjimą vietoj prarastojo.
Ką daryti?
Kokių dokumentų reikės?
Kiek laiko užtruks?
Ar galima vairuoti pametus teises?
Skaitmeninis asmens atvaizdas paruošiamas „Regitroje“, todėl pateikti fotonuotrauką nebūtina. Naują vairuotojo pažymėjimą galite užsisakyti, jeigu Jūsų gyvenamoji vieta yra deklaruota Lietuvoje ir/arba čia gyvenate bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais . Jei praradote teisę vairuoti, papildomai gali reikėti pasitikrinti sveikatą, gauti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą bei išklausyti papildomo vairuotojų mokymo kursus. Jei teisė vairuoti buvo atimta metams ar ilgiau – teks iš naujo perlaikyti ir teorinį bei praktinį vairavimo egzaminą VĮ „Regitra“. Teisė vairuoti gali būti atimta dėl:
1. Jei teisė prarandama už vairavimą apsvaigusiam (alkoholis, narkotikai)
Pastaba:
Jei teisės atimtos už vairavimą neblaiviam, yra galimybė anksčiau susigrąžinti teisę vairuoti, jei:
Daugiau informacijos čia: Ką daryti, jei atėmė teisę vairuoti dėl vairavimo išgėrus, bet norite greičiau atgauti teises? Jei vairavote neblaivus (daugiau nei 1,5 prom.), būsite traukiami baudžiamojon atsakomybėn. Bus skirta bauda ir yra būsite laikomi teisti dar 3 metus nuo baudos sumokėjimo ar kitos bausmės įvykdymo (turėsite teistumą, kadangi padarėte tyčinį nusikaltimą). To galima bandyti išvengti (baudos taip pat) prašant atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. 2. Jei teisė prarandama už kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus (pvz., greičio viršijimas)
Kokius dokumentus reikia pateikti atgaunant vairuotojo pažymėjimą? Po bausmės laikotarpio pabaigos, norint atgauti vairuotojo pažymėjimą, turėsite pateikti šiuos dokumentus VĮ „Regitros“ padaliniui:
Kada reikia perlaikyti vairavimo egzaminus "Regitroje"?
Pirmos pagalbos (sveikatos žinių atestavimo) pažymėjimas neprofesionalams galioja neribotai AM, A1, A2, A, B1, B ir BE vairuotojams išduotas pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas galioja neribotai, todėl naujo nereikia. Tuo tarpu C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų vairuotojams sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas galioja 3 metus, todėl jeigu jis pasibaigęs – reikės iš naujo išklausyti pirmosios pagalbos kursą. Papildomus vairuotojų mokymus organizuoja:
Perlaikyti egzaminus „Regitroje“ galima pasiruošus savarankiškai Jei teisė vairuoti buvo prarasta metams ar daugiau, teks perlaikyti teorinį ir praktinį egzaminą VĮ „Regitra“. Jiems galima pasiruošti savarankiškai, tačiau norint išlaikyti egzaminus rekomenduojama pasikartoti Kelių eismo taisykles, spręsti KET testus ir keletą valandų vairuoti su vairavimo instruktoriumi. Ar galiu mokytis vairuoti su šeimos nariu, jei man yra atimtos teisės vairuoti transporto priemonę?31/1/2025 Negalite.
Taip mokytis vairuoti su šeimos nariu leidžiama tik pradedantiems vairuotojams. Šeimos vairavimo instruktoriui draudžiama mokyti šeimos narius, kuriems yra atimta teisė vairuoti transporto priemones už KET pažeidimus. Mokymasis vairuoti su šeimos nariu >> Perlaikyti vairavimo teorijos ir praktikos egzaminus Regitroje reikia tuo atveju, jeigu teisė vairuoti buvo atimta metams arba ilgesniam laikotarpiui.
Reikės perlaikyti vienos aukštesnės kategorijos egzaminus, pvz. jeigu turite B ir C kat., reikės perlaikyti C kategoriją. Jeigu turite ir A kat., tuomet reiks laikyti egzaminą ir A kat. Pagal sudėtingumą transporto priemonių kategorijos nuo lengviausios iki sunkiausios dėstomos taip: B1, B, BE, C1/D1 (pasirinktinai arba C1, arba D1), C1E/D1E (pasirinktinai arba C1E, arba D1E), C, D, DE, CE. Jei prarastame vairuotojo pažymėjime buvo nurodytos taip pat ir A1, A2, ar A kategorijos, bus tikrinami ir šios kategorijos vairavimo įgūdžiai. Tas pats galioja ir 2 metų stažo neturintiems vairuotojams, ir turintiems didesnį stažą. Jei praradau teises Lietuvoje, ar galiu išsilaikyti jas kitoje šalyje ir važinėti Lietuvoje?26/1/2025 Ne, negalite.
Užsienio valstybėse išduoti vairuotojo pažymėjimai Lietuvoje nepripažįstami, jeigu:
Taip pat nepripažįstami vairuotojo pažymėjimai, išduoti asmenims, kuriems vairuotojo pažymėjimo galiojimas yra apribotas, sustabdytas ar vairuotojo pažymėjimas atimtas jį išdavusioje užsienio valstybėje. Ne, negalite. Jeigu praradote teisę vairuoti kurioje nors Europos Sąjungos šalyje, vairuoti negalite ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje (ES).
ES valstybės naudojasi bendra vairuotojo pažymėjimų paieškos sistema. ES šalyje išduotas vairuotojo pažymėjimas yra pripažįstamas visoje ES ir EEE*, jis taip pat gali būti keičiamas į kitos valstybės narės dokumentą. Prieš keisdamos kitos ES ar EEE valstybės vairuotojo pažymėjimą, turi išsiaiškinti, ar asmuo neturi galiojančių nuobaudų šalyje, kurioje jis buvo išduotas. * EEE šalys yra Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas Kaip atgauti atimtą vairuotojo pažymėjimą? Skaitykite čia. |